Youtube SEO Ayarları

Youtube SEO Ayarları olarak gösterebileceğimiz ve kanalınızı kaliteli hale getirebileceğiniz ayarlar bu makalede anlatılacaktır. Yukarıda gördüğünüz sayfa’ya sağ üst kısımdan kanalım diyerek ulaşabilirsiniz. Mavi butona (Düzeni Düzenle) dediğinizde karşımıza gelecek olan sayfa’dan;

Youtube SEO

Kanalımızın açıklamasını değiştirelim, ardından ülke’yi seçelim, aşağı kısımda bulunan bağlantıları düzenleyelim. Bu kısımda yapacağımız işlemler kanalımızın hem kalitesini artıracak hemde SEO‘da fayda sağlayacaktır.

Youtube SEO

Kanalımızın içerik stüdyosuna yani paneline gelelim;
Gördüğünüz gibi sol kısımdan Kanal > Gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza gelen sayfada eğer Adsense gelirlerinden yararlanıyorsak ABD seçiyoruz yoksa Türkiye seçiyoruz. Alt kısımda bulunan Kanal Anahtar Kelimelerini mutlaka dolduruyoruz. Anahtar kelimeleri diğer rakip kanallarınızdan kopya çekebilirsiniz.

Hemen bu bölümün aşağısında şu ayarların seçiliği olduğunu mutlaka kontrol edelim;

Youtube SEO

Sol kısımdan Yükleme Varsayılanları seçeneğine tıklayalım;

Youtube SEO

Son olarak bu bölümde biraz içerikten bahsedeceğim, bu bölümde yükleyeceğiz videolarda şahsi olarak varsayılan ayarları seçebilirsiniz. Bu size kalmıştır. Ancak burada bahsetmemiz gereken video’yu yüklerken nasıl yüklemeniz gerektiğidir.

  • Video başlığı dikkat çekici olmalıdır.
  • Video başlığı açıklama’da geçmelidir.
  • Video anahtar kelimeler hem anahtar kelime bölümüne hemde açıklama’ya yazılmalı.
  • Anahtar kelimeler insanların aranmasını düşünerek yapılmalıdır.
  • Rakip videoların açıklamaları ve anahtar kelimelerinden kopya çekebiliriz.
  • Dikkat çekici küçük resim kullanılmalıdır.
  • Marka bilinci oluşturma ayarları yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Site Hızı Önemi başlıklı makalemizde Site Hızı, Site Hızı Önemli mi ve Site Hızı SEO hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply