Sosyal Medya; Linkedin

Sosyal Medya; Linkedin, Kısa zamanda hızlı büyüme gösteren sosyal medyaağı Linkedin’in SEO‘ya ve dinamik ziyaretçi çekmeye faydası oldukça fazladır. İlgili konularda ziyaretçi çekebilirsiniz. Örneğin SEO ile alakalı bir siteniz var ise SEO ile alakalı ziyaretçileri oldukça kolay bir şekilde sitenize çekebilirsiniz. Linkedin kullanıcılarının büyük bir kısmı internet ile alakalı olan insanlardır. Bu insanların sitenize ilgi duyabilme olasılığı yüksek olduğu için sitenize çekmenizde faydası vardır.

Linkedin’e üye olarak ve profilinizi düzenleyerek başlayabilirsiniz. Üyelik adınız sitenizin adı olarak tanımlarsanız (Örneğin; seodahi.com) arkadaş olarak eklediğiniz insanların sitenizi görmesini sağlayabilirsiniz. Linkedin’de Facebook gibi arkadaş ekleme gibi bir yasağı olmadığı için mümkün olduğunca fazla arkadaş ekleyin. Kullanıcı profilinden sonra sitenize ait grup ve şirket profilinizi oluşturup arkadaş edindiğiniz kişileri bu alanlara çekin. Bildiğiniz gibi Google sosyal medya alanlarında etkileşiminizi takip etmektedir. Linkedin bu alanların başında gelir. Kullanıcı profilinizi, grubunuzu ve şirket profilinizi geliştirip paylaşımlar yaptığınızda ziyaretçi akışında ki farkı mutlaka fark edeceksiniz. Bu fark SEO’da size fayda sağlayacak ve Google’da sıralamanızı etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Google PageRank Nedir? başlıklı makalemizde Google Page rank Nedir, Google Pagerank Algoritması ve Pagerank Ne İşe Yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply