SEO Programlarının Zararları

Seo çalışmalarının uzun süreli yarar sağlamasını istiyorsanız her zaman doğallıktan yana olmanız gerekir. En büyük arama motoru olan Google gözünde değerinizi artırmanız ve aramalarda yükselmeniz için doğallık birinci kural. Seo programları ise bu kuralı belirli noktalarında çiğnemektedir.

Seo için yapılan çalışmalar büyük bir özen istemektedir. Bu işleri manuel olarak yapma imkanının yanı sıra programlarla da yapmak oldukça mümkün. Ancak programların bazı dezavantajları bulunmaktadır. İşlerinizi hızlı bir şekilde yapmak isterken çeşitli cezalar ile kendinizi riske atabilirsiniz.

Programlar çeşitli amaçlar için yazılmış botlardır. Bir tık ile sayısız yerde link yayınlayabilirsiniz. Bu durum kullanıcılar için pratik olarak görülse de Google gözünde hiçte öyle görülmemektedir. Örnek olarak Seo Programları ile bir siteye aynı anda 100 adet sitede tanıtım yazısı ile link alabilirsiniz. İş yükü bakımından oldukça yararlı görünmektedir. Ancak Google aynı anda alınan 100 linki fark ettiğinde sizin doğal yollarla backlink almadığınızı fark edecektir. Bu durum da sizin filtreye girmenize kadar gidebilir.

Seo programları olarak hit programları da üretilmektedir. Bu programlarla belirli bir organik kitle sitenizi düzenli olarak ziyaret edebilmektedir. Ancak bu uygulamanın da çok büyük riskleri vardır. Ziyaretçilerin program ile sitenize ulaştığı tespit edildiğinde yine cezalardan kurtulma olasılığınız oldukça düşük olacaktır. Bu yüzden Seo Programlarının zararlarını iyi bilmeli ve programla çalışılacaksa da doğal bir şekilde görünmesi için çalışmaları ona göre ayarlanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Mobil Seo başlıklı makalemizde Mobil Seo Nasıl Yapılır, Mobil Seo Nedir ve Mobil Seo Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply