Hızlı İndex Nasıl Alınır?

Hızlı İndex Nasıl Alınır?; Hızlı İndex almak sitenizin kalitesini yükseltecektir. Öncelikle index alma kavramını açıklayalım. Sitenizde ki sayfalarınızın arama motorlarında gözükmesine index alma denir. Sitenizin kalitesine göre index alma süresi de değişkenlik gösterebilir. Hızlı İndex almanın yollarını bu makalede sizlere anlatacağız. Ancak her işlemde olduğu gibi bu işlemlerde de aşırıya gitmeyiz. Aşırı yapılan işlemler sitenizde büyük zararlara yol açabilir. Hızlı index almak için yapılacak olan işlemleri mantık ve önem sırasına göre aşağıda sıraladık;

  • En doğal yöntem sitenize yazdığınız yazıları belli aralıkla yazmanızdır. Google örümcekleri bu belli zaman aralıklarını tanımladığında sitenizi sık ziyaret edecek ve İndexleyecektir. Sitenize belli zaman aralıklarıyla yazı yazamıyorsanız, diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • Yazdığınız yazıları Google Plus başta olmak üzere Facebook, Twitter, Linkedin gibi sosyal medya ağlarında paylaşınız.
  • Yazdığınız yazının sitemap.xml dosyasına eklendiğinden emin olunuz.
  • Sitenizi hızlı İndex alan sitelerde paylaşırsanız sizde hızlı İndex alırsınız.
  • Hızlı İndex almak için ping sitelerinden yardım alabilirsiniz.
  • En son seçenek olarak Google Webmaster Araçlarında bulunan Dizine Ekle seçeneği ile sitenizde bulunan yazının linkini ekleyip 10-60 saniye içerisinde index alabilirsiniz. (Çok önermiyoruz)

Bir önceki yazımız olan Google Bağlantıları Reddetme Aracı başlıklı makalemizde Bağlantıları Reddetme Aracı, Bağlantıları Reddetmek ve Disavow Aracı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply