Google Plus ve SEO

Sosyal medya’nın SEO’ya katkısı ve artısı tartışılamaz. Sosyal medya mecralarından Google Plus’ın SEO’ya katkısı hiç mi hiç tartışılamaz. Şöyle düşünürsek hemen konuya hakim olabiliriz. Google arama motoru olduğunuzu düşünün, kendi ürünlerinizi ve sayfalarınızı ilk sıralarda göstermez misiniz? Google bazı kelimelerde kendi sitelerinde paylaşılan yazıları ilk sayfalarda göstermektedir. Algoritma yapısı bu şekilde düzenlenmiştir.

Google Plus’ın mutlaka site sahipleri tarafından aktif olarak kullanılması gerekmektedir. Google plus size hem sıralamada hem de ziyaretçi sağlamada fayda sağlayacaktır. Google plus’da paylaşım yaparken site adreslerinizi, site de paylaştığınız yazıların adreslerini ve twitter’da paylaşır gibi #hashtag kullanabilirsiniz. Sitenizde her paylaştığınız yazıyı bir kalıp veya tema oluşturarak Google Plus’da paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2015 SEO başlıklı makalemizde 2015 Google Güncellemeleri, 2015 Google SEO ve 2015 SEO Değişikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply