Google Köklü Algoritma Değişikliği

Google Köklü Algoritma Değişikliği; Google arama motoru hizmetinde köklü bir değişikliğe gidiyor. Bildiğiniz gibi Google ilk kurulduğu günden bu yana siteleri tıklama ve popülariteye göre sıralıyordu. Ancak bu kriterinden kurtulup sitenin tıklanma oranına değil doğruluğuna bakacak. Yapay zeka ile mümkün olan bu sıralama algoritma yazının doğruluğunu ölçüp sıralamaya yerleştirilecek. Bu değişikliğin ne zaman gerçekleşeceği hakkında her hangi bir bilgi yok ancakGoogle resmi blog sayfasında yer alan bir duyurudur.

Google’ın bu güncelleme sonrası nasıl bir yol izleyeceği tahmin edilemez. Yapılacak olan değişiklik sonrası arama sonuçlarında ki sitelerin bir çoğu sıralamada yerini kaybetmesi kaçınılamaz bir gerçektir. Google arama motoru bu algoritma değişikliğini hayata geçirdiğinde arama sonuçlarında doğru bilgi vermeyen sitelere “Güle Güle”, Ziyaretçi sayısı veya popülaritesi az olsa bile doğru bilgi veren sitelere “Hoş Geldin” diyecek.

Bir önceki yazımız olan Hızlı İndex Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Hızlı İndex Almak, İndex Alma ve İndex almanın Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply