En Çok Yapılan SEO Hataları

SEO çalışmalarınızı gerçekleştirirken farkında olmadan bazı hatalar yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere verdiğimi bilgileri inceleyerek SEO açısından yapılan hataları öğrenebilirsiniz. Öncelikle sitenizde bulunan içerikler siteniz ile alakalı olmalıdır. Her sitenin izlediği bir çizgi vardır. Bu çizgiyi korumak için doğru içerikleri bulmalısınız. İçerikleriniz sitenize eklerken de doğru başlıkları kullanmanız oldukça önemlidir. Bunun için anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir.

Sitenizin başlığı siteniz ile alakalı olmalıdır. Site açıklaması ve anahtar kelimeleriniz de meta etiketlerinde doğru bir şekilde girilmelidir. Genel olarak meta taglarında fazla anahtar kelime girmek yararlı gibi görülür. Ancak bu aksine siteye çok zarar veren bir durumdur. Gereğinden fazla ve alakasız anahtar kelime girmek spam nedenidir.

Yetersiz içerik sizin için olumsuz bir durumdur. Birkaç içerik girdikten sonra SEO çalışmasına başlamanız siteniz için hiçbir fayda sağlamayacaktır. Öncelikle içerik bakımından sitenizi yeterli bir seviyeye getirmelisiniz. İçerik girerken de istikrarlı olmanız oldukça önemlidir. Bir günde 30 adet içerik girmektense günde 3 ile 4 içerik girmek sizin için daha iyi olacaktır. Bu durum arama motorları tarafından sitenin hala insanlara yararlı içerikler paylaştığını gösterecektir.

Link alırken (SEO Link Çalışması) aşırıya kaçmayın. Ne kadar çok link alırsam o kadar hızlı yükselirim inanışı yanlıştır. İçeriklerinizde her zaman en az bir adet resim bulundurun. Her zaman insanların ihtiyacı olan içerikler girin. Bu sayede kullanıcı deneyimini de artırarak daha iyi hitlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Blogspot SEO Ayarları başlıklı makalemizde Blogger SEO Ayarları, Blogspot Meta Ayarları ve Blogspot SEO Ayarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply