Chrome SEO Eklentileri

Google, internet tarayıcı olarak ürettiği Chrome, kısa süre içerisinde milyonlarca kişinin vazgeçilmezi oldu. Sade yapısı, hızlı çalışması ve eklentileri ile oldukça yararlı bir tarayıcı haline geldi. Özellikle SEO uzmanları için oldukça yararlı eklentileri ile ilk sırada tercih sebebi oluyor. Bu yazımızda ise Chrome Seo Eklentileri konusunda sizlere yararlı eklentiler hakkında bilgiler vereceğiz.

Chrome Seo Eklentileri ile çalışmalarınız sırasında kolay erişim ile analizlerinizi daha rahat yapabilirsiniz.

Alexa Traffic Rank; Bilindiği gibi bir çok site için Alexa değeri çok önemlidir. Web siteleri Alexa sıralaması düşürerek daha kaliteli hale gelmek için çalışmalar yapar. Chrome tarayıcınıza ekleyebileceğiniz Alexa Traffic Rank eklentisi ile sitelerin Alexa değerini öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Giriş yaptığınız herhangi bir sitenin Alexa değerini öğrenmek için eklentiyi kurduktan sonra sağ üst köşede çıkan eklenti görüntüsüne tıklamanız yeterlidir. Anında sitenin Alexa değeri hakkında bir çok bilgiye ulaşabileceksiniz.

SEO For Chrome; Giriş yaptığınız sitenin Seo değerini öğrenmek istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Eklenti sitenin Seo kurallarına göre uygunluğunu ölçmekte ve sizlere özet rapor sunmaktadır.

Website Informer Addon; Giriş yaptığınız sitenin ortalama olarak günlük kaç hit aldığını, sayfa görüntüleme sayısını öğrenebileceğiniz bir eklenti. Ayrıca sitenin PR değerini öğrenebilirsiniz. Trust değeri gibi bir çok değeri de sizlere raporlamaktadır. Bu sayede istediğiniz sitenin trafik yoğunluğunu ve çeşitli değerlerini tahmini olarak raporlamanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Backlink Sorgulama Araçları başlıklı makalemizde Backlink Bulma Aracı, Backlink Sorgulama ve Backlink Sorgulama Aracı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply