18 Oct, 2019

5 Adım’da SEO

5 Adım’da SEOSEO’suz site tuzsuz yemeğe benzer. Kısa çalışma ile başarıya ulaşabilirsiniz. Elde edilmiş tecrübelerle sunacağımız basit teknikler ile SEO’da güçlenebilir sıralamalarda yükselebilirsiniz.

  • Özgün, Sürekli ve İlgi Çekici İçerikler

SEO’nun en önemli kriterlerinden biridir. İçeriksiz ve güncellenmeyen sitelerGoogle gözünde değerini yavaş yavaş yitiriyor. İçerikleriniz özgün olması gerektiği gibi düzenli ve sürekli bir şekilde siteye girilmesi fayda sağlayacaktır.

  • Sosyal Medya

Yapılan güncellemelerle önemi oldukça arttı. Facebook, Twitter, Linkedin, Google Plus ve Youtube gibi alanları aktif olarak kullanın.

Google site araçlarının kullanın ve sitemap oluşturun. Bu oluşturduğunuz sitemap’i Google’a bildirin. Sitenizi bu araçtan takip edin ve stratejilerinizi ona göre oluşturun.

  • Site Adı

SEO ile alakalı bir siteniz varsa SEO kelimesi başta geçen bir domain alın Örneğin; SEOdahi.com gibi.

  • Meta Ayarları

Son yapılan güncellemelerle Keyword meta ayarları önemini yitirdi ancak diğer meta tagları halen önemini koruyor. Özellikle description meta ayarlarınızı mutlaka düzenlemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan 2015 SEO başlıklı makalemizde 2015 Google Güncellemeleri, 2015 Google SEO ve 2015 SEO Değişikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply